Pikseloza podczas tworzenia miniaturek

calendar_today2019-01-02 folder PHP /  Programowanie
Bardzo często podczas tworzenia miniaturki z obrazka, a szczególnie jeśli jest to JPG pokazują się nam piksele. Jest to o tyle uciążliwe, że klient chce zawsze super jakości grafiki na stronie i wszelakie tłumaczenia do niego nie docierają.
 
Gdy musiałem stanąć twarzą w twarz z tym problemem, przyszła mi z pomocą wiedza, którą zdobyłem na zajęciach, z przetwarzania obrazów. Całość pomysłu opiera się na wykorzystaniu filtra, który by rozmył krawędzie, które zrobiły się kwadratowe. Najpierw sam starałem się napisać funkcje, która by odwaliła za mnie brudną robotę ale po paru dniach musiałem zająć się czymś innym, a nie ślęczeniem nad jednym algorytmem.
 
Gdy zniechęcony wracałem do tematu, postanowiłem podszkolić się nico w tym temacie jeszcze bardziej. Któregoś wieczoru szukając użytecznych informacji na ten temat trafiłem na stronę vikjavev.no i ku mojemu zaskoczeniu autor Torstein Hønsi rozwiązał mój problem. Odpowiednia funkcja dostępna jest na stronie Unsharp Mask for PHP gdzie dodatkowo możemy ustawić sobie odpowiednie parametry wejściowe, tak aby dopasować je do naszych potrzeb.
 

PICTURE CREDITS

Skontaktuj się z nami

keyboard_arrow_up Zadzwoń